KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 14099469

nr 1409 9469

Knut Janson

(1882-1966), Sverige

Blyerts, Kvinna. Signerad. Bildmått: 15x13 cm, yttermått inklusive ram: 26x23 cm

Knut Janson, svensk bildkonstnär född 1882, död 1966.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 19:05:54

Knut Janson

Läs mer om Knut Janson